Rychlý kontakt

Faen s.r.o.
Kosmonautů 4687
43001 Chomutov

Tel.: 474 651 276
Mobil.: 604 247 332
E-mail: info@faen.cz

Více informací naleznete v kontaktech

Kanalizace

Navigace: Faen s.r.o. » Služby » Kanalizace

Provádíme veškeré rekonstrukce, opravy, čištění, a budování nových kanalizačních rozvodů. Používáme především materiály f. Glynwed, případně potrubí HT, které může být obaleno návlekem, jenž dovede snížit hlučnost kanalizace až o 30dB.

Vzhledem ke skutečnosti, že převážná většina starších kanalizací je z azbestocementového materiálu, který je ve skupině nebezpečných odpadů, je samozřejmé, že máme veškeré potřebné povolení k nakládání s nebezpečnými odpady.

Kanalizační potrubí HT
Kanalizační potrubí HT obalené tišícím návlekem
Kanalizační potrubí KG
Tiché kanalizační potrubí Glynwed

 

Rekonstrukce

Běžně provádíme rekonstrukce veškerých kanalizačních rozvodů, a to i v panelových domech či vícepatrových domech. Při výměnách kanalizace se doporučuje současná výměna plynového, popřípadě vodovodního potrubí. Ve vícepatrových domech se většinou provádí i výměna spodní části kanalizační stoupačky, která je obvykle z litinového materiálu, za potrubí KG. Naší profesionalitu dokládají rekonstrukce panelových domů, kde zvládáme vyměnit vodu, kanalizaci a plyn v 8 patrovém domě, včetně sklepa v jednom pracovním dnu.

Jak naše rekonstrukce v panelových domech probíhají Vám přiblíží následující postup prací: Prohlídka všech bytů je spojena s individuální konzultací technického řešení, které se týká hlavně majitelů rekonstruovaných bytových jader. Vlastní práce jsou zahájeny odstavením vody, demontáží příslušných zřizovacích předmětů a otevřením bytového jádra (v případech nepřístupného vyzděného jádra provádíme šetrné vyříznutí potřebného montážního otvoru). Následuje vybourání stropních prostupů, demontáž stávajícího kanalizačního potrubí, kterou provádíme směrem od horních pater dolů. Montáž nového potrubí probíhá v obráceném sledu. Následuje zpětné zabetonování stropních prostupů mezi jednotlivými byty, se současným izolováním nehořlavou minerální deskou Orosil. Následuje uzavření bytového jádra, montáž zřizovacích předmětů a po opětovném spuštění vody je provedena zkouška těsnosti. Práce jsou ukončeny podepsáním protokolu o předání bytu. Při počáteční prohlídce bytu je nabízena současná možnost provedení nových rozvodů odpadů po celém bytě, či výměna WC za velice výhodnou cenu.

Opravy

Ve většině případů se jedná o havarijní výměnu prasklé trojcestné odbočky, popřípadě hrdla ve stropě. Tyto práce jsou nejčastěji hotovy za 1-3 hodiny. Postup prací je prakticky stejný jakou při celkové rekonstrukci kanalizace. K těmto opravám standardně používáme materiál HT.

Čištění

K ucpání kanalizace dochází z mnohých příčin :). Ke zprůchodnění používáme vysokotlaký hydročistič Kranzle 135. V případě potřeby zajišťujeme i videodokumentaci z čištěného potrubí. Větší čištění kanalizací řešíme ve spolupráci se SČVK. 

Nová kanalizace

Provádíme budování nových kanalizačních rozvodů v rodinných domcích a průmyslových stavbách.

Rekonstrukce kanalizačního a dešťového potrubí
Kompletní rekonstrukce ležaté kanalizace
Nové rozšíření stávající kanalizace
Řezání kanalizačních trubek
;